Wiosła dedykowane do pływania na stojąco na pompowanych deskach SUP posiadają jedno pióro, oraz zakończenie typu "T" bar.

Osobnym typem wioseł są tzw. wiosła 2 w 1 - najczęściej 4 częściowe- posiadają dodatkowe pióro i możne je konwertować do wiosła kajakowego.

Wiosło SUP


Deska do pływania na stojąco wymaga porządnej jakości, wykonanego z wytrzymałego materiału wiosła SUP. Paddleboarding to rodzaj aktywności fizycznej, który cieszy się coraz większą popularnością. Nowoczesna deska SUP zapewnia świetną zabawę i jest bezpieczna w użytkowaniu. Dodatkowym plusem jest to, że nie wymaga specjalnego doświadczenia, że zacząć na niej pływać. Łatwo się ją montuje i demontuje. W trakcie pływaniu na desce na stojąco można stracić dużo kalorii, wyrzeźbić swoją sylwetkę i podziwiać piękne widoki, które nas w danej chwili otaczają. Pompowana deska może być wykorzystana do szybkiego pływania, ale również można spokojnie relaksować się na niej. Dołączone do deski wiosło ma regulowaną długość przez co można idealnie dopasować je do wzrostu danej osoby (jak dopasować długość wiosła dowiesz się w naszym poradniku. Nasze wiosła SUP są lekkie i łatwe do użytkowania. Wiosło SUP po wpadnięciu do wody przez chwilę utrzymuję się na powierzchni, jednak pozostawione na dłużej może napełnić się wodą i zatonąć. Warto mocować wiosło do deski lub wyposażyć je w pływak – bojkę na wiosło.

Jakie są rodzaje wioseł SUP?  

Wiosła SUP można podzielić ze względu na materiał, z którego zostało wykonane jak i ze względu na jego konstrukcje. Pod względem konstrukcji można rozróżnić wiosła jednoczęściowe oraz wiosła składane. Wiosła składane są dwu lub trzy-częściowe. Wiosła dwuczęściowe mają jedną sekcje w której można regulować długość drążka, dzięki temu z jednego wiosła może korzystać wiele osób a samo wiosło jest sztywne. Wiosła trzyczęściowe są najbardziej mobilnym rozwiązaniem i nadają się idealnie dla posiadaczy pompowanej deski SUP. Wiosło po złożeniu razem z deską mieści się do plecaka, dzięki czemu jest bardzo łatwe w przechowywaniu oraz w transporcie. Ze względu na materiał używany w produkcji, wiosła można podzielić na wiosła carbonowe, wiosła aluminiowe oraz wiosła z włókna szklanego. Wiosła aluminiowe są najczęściej dołączane do zestawu z deską oraz charakteryzują się największą wagą, ale są dość sztywne i wytrzymałe. Dla osób, które szukają lżejszego wiosła o lepszych osiągach i umiarkowanej cenie polecane są wiosła z włókna szklanego. Dla osób, którym zależy na jak najlepszych osiągach polecamy wiosła carbonowe. Są one bardzo lekkie, specjalnie wyprofilowane w kształcie pióra dzięki czemu możliwe jest uzyskanie największych prędkości i najlepszej efektywności podczas wiosłowania. 

Dlaczego warto wybrać nasz sklep?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl