Żagle do deski SUP - Pędniki WindSUP

Żagle do deski SUP — zamień pływanie na desce w windsurfing

 

Jeśli pociąga cię większa szybkość pływania niż na zwykłym SUPie i posiadasz już deskę typu windsup lub planujesz jej zakup, żagiel a w zasadzie kompletny pędnik będzie niezbędnym elementem aby zacząć zabawę w żeglowanie. Deska SUP z żaglem spełni twoje oczekiwania jeśli jeśli chciałbyś cześciej spędzać czas na wodzie nie musząc rezygnować z pływania gdy wieje wiatr. Deska z żaglem stanie się bardziej uniwersalna i poza pływaniem z wiosłem na stojąco, będziesz mógł uprawiać sup windsurfing.

 

Jaki żagiel do deski SUP wybrać i czy się kierować przy zakupie?

 

Żagiel do SUPa w praktycznie nie różni się od tych służących do uprawiania windsurfingu. Przy sprzęcie pompowanym zaleca się pływanie na desce z niedużym żaglem - maksymalnie 5m2. Warto przy tym pamiętać o zakupie palety aby mieć jak zamontować żagiel do deski SUP. Paleta powinna mieć tzw. przegub typu Cardan, który zmniejsza naprężenia przenoszone na pokład deski.

 

Pędniki do deski SUP — dlaczego warto je mieć?

 

Jeśli jesteś zainteresowany windsurfingiem ale chciałbyś też pływać na SUPie - nie musisz kupować dwóch zestawów. W naszej ofercie znajdziesz sprzęt, który może służyć jako deska windsurfingowa z żaglem a po odpięciu żagla ( pędnika ) możesz pływać z wiosłem. Pompowany wind sup jest bardziej uniwersalny niż deska surfingowa z żaglem. Łatwo zmieścisz go w zgrabny plecak, a jego duża wyporność ułatwi ci pierwsze kroki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl