ABC na SUP .... najważniejsze akcesoria. 0
ABC na SUP .... najważniejsze akcesoria.

Do rozpoczęcia przygody ze Stand Up Paddleboardingiem potrzebna jest odpowiednio dobrana deska oraz wiosło. Wybór deski podyktowany jest naszymi oczekiwaniami, preferencjami, masą oraz doświadczeniem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, która deska będzie dla Ciebie najlepsza zapraszamy tutaj do zapoznania się z artykułem na temat tego jaką deskę SUP wybrać na początek oraz na co zwrócić uwagę. W naszym sklepie wiele desek sprzdawanych jest w zestawie, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na to co jest jego zawartością, bowiem każdy producent ma inną ofertę.

czytaj całość »
Jak przygotować się do pływania na desce SUP zimą ! 0
Jak przygotować się do pływania na desce SUP zimą !

 Kojarzycie Stand Up Paddling wyłącznie ze słońcem i rozgrzaną plażą? A może uważacie, że SUP sprawdzi się wyłącznie latem?

Nic bardziej mylnego! Przybywa amatorów tego sportu, którzy uprawiają go przez pełny rok. Okazuje się również, że wcale nie musi to być zabawa dla najtwardszych zawodników. Wystarczy posiadać deskę SUP, wiosło i odpowiednio się do tego przygotować. O to jak się przygotować zapytaliśmy Gosią @sup_erkę!

czytaj całość »
Czym czyścić deski SUP? Czyli SUP SPA! 0
Czym czyścić deski SUP? Czyli SUP SPA!

Jak czyścić deski SUP? czyli.... SUP SPA

 

Jak każdy sprzęt sportowy tak i nasze deski SUP w trakcie użytkowania się w najoczywistszy sposób … brudzą. Wystarczy odrobina błota na stopach, albo brudny piach w czasie pompowania. Nie zawsze jesteśmy w stanie doczyścić nasz sprzęt samą wodą. Czym zatem najlepiej  i najdokładniej czyścić naszą deskę SUP?

 

czytaj całość »
Gdzie pływać na desce SUP? 0
Gdzie pływać na desce SUP?

Gdzie pływać na desce SUP?

Stand Up Paddleboarding jest dyscypliną, którą z powodzeniem można uprawiać przez cały rok w zasadzie wszędzie tam gdzie jest woda. Dla bezpieczeństwa należy jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Z każdym rokiem przybywa osób, które zakochują się w tym sporcie. W większości wypożyczalni sprzętu wodnego można już znaleźć SUPy i śmiało spróbować swoich sił. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego sprzętu. Zdecydowana większość producentów swoje deski sprzedaje w zestawach w których znaleźć możemy pompowaną deskę, pompkę, wiosło i często również leash. Dostępność desek sprawia, że możemy je spotkać zarówno na bałtyckiej plaży, zatoce, na mazurskich jeziorach czy rzekach. SUP jest aktywnością, która dostarcza wiele radości niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia, a z każdym kolejnym treningiem nasze umiejętności się zwiększają. Pływać można wszędzie…. Wszędzie czyli gdzie?

czytaj całość »
SUP czy SAP ? czyli jak to się właściwie poprawnie wymawia.... 0
SUP czy SAP ? czyli jak to się właściwie poprawnie wymawia....

SUP - to jak się to w końcu poprawnie wymawia?

 
 
Wszyscy już wiemy, że SUP to skrót od ang. Stand Up Paddle a właściwie Stand Up Paddleboarding - czyli wodnego sportu polegającego na pływaniu na desce w pozycji stojącej i napędzaniu jej przez wiosłowanie. Sama konstrukcja skrótu pokazuje, że nie jest on do końca adekwatny do pełnej nazwy którą ma przedstawić w wersji bardziej przyswajalnej dla codziennego obiegu. Nazwa SUP staje się coraz powszechniej rozpoznawalna, i to na całym świecie, jako wyrażenie uniwersalne i  zastrzeżone dla pływającej deski z wiosłem. Wobec tego, że sport ten staje się z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej popularny w kolejnych miejscach na świecie możemy usłyszeć różne formy wymowy skrótu SUP. Zarówno przez wspomniane zróżnicowanie językowe, ale także ze względów komfortu a często nawet....prestiżu ;) brzmienie skrótu "SUP" w różnych językach będzie różne. Inaczej wypowiedzą "SUP" Anglicy, inaczej Amerykanie, inaczej także Niemcy, Francuzi i Włosi. A jak będzie "SUP" po polsku? No właśnie...
 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl