Za co kochamy SUP!
SUPLOVE czyli o co chodzi z tym SUP?

Widzisz ludzi wiosłujących na desce i zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi? Co to jest? Jak ustać na desce? Gdzie na niej pływać? Za co ludzie pokochali SUP?

 

deski sup kolorowe 

Jeśli chcesz dowiedzieć się o co w ogóle chodzi z tym wiosłowaniem na desce wyjaśnimy to w czterech prostych punktach.

Wiele osób kiedy pierwszy raz widzi “na żywo” wielką deskę z wiosłem, nie ma pojęcia o co w tym w ogóle chodzi. Jest to nic innego niż SUP - czyli skrót od Stand Up Paddling - stand up - wstać, paddling - wiosłować czyli - wiosłowanie w pozycji stojącej.

SUP wywodzi się z Hawajów - jego egzotyczne pochodzenie sprawia, że kojarzy się głównie z lazurową wodą i palmami. Tymczasem to dyscyplina, którą z powodzeniem możemy uprawiać wszędzie! To dlatego coraz częściej możemy spotkać SUPerów (ludzi pływających na desce z wiosłem) na różnych pobliskich jeziorach, rzekach czy nawet Bałtyku. Ludzie pływają w sami, w parach, a czasami całymi grupami.

 

sup grupa

 

 

  • 1. Za co ludzie pokochali ♥ SUP?

Bo SUPować można wszędzie! Wszędzie? Tak! Jedyne co jest potrzebne to deska i woda na której możemy popłynąć. Są różne rodzaje aktywności: możemy rekreacyjnie pływać na płaskiej tafli naszych pięknych jezior i stawów co jest stosunkowo najprostsze lub poszukując odrobiny adrenaliny możemy np. spłynąć rzeką,  jeśli chcemy zasmakować prawdziwej przygody i mamy już za sobą pierwsze kroki na desce koniecznie powinniśmy spróbować paddlowania na falach.

odkrywajnasup

 

  • 2. Deska SUP zawsze ze sobą!

Deska do rekreacyjnego pływania jest najczęściej pompowana. Dzięki temu jesteśmy w stanie przetransportować i przechować ją w zasadzie w każdym miejscu. Deska po napompowaniu staje się naprawdę wielka! Za to bez powietrza - ma wielkość większego plecaka czy torby :) i w takiej też formie najczęściej ją transportujemy: 

 

plecak na sup

 

 

Deskę pompujemy specjalną pompką. Każda deska sprzedawana jest w zestawie z pompką ręczną, ale są też dostępne pompki elektryczne. Ciśnienie określane jest przez producenta sprzętu - zazwyczaj są to okolice 15 PSI. Po napompowaniu deska staje się twarda jak…. deska :) Taka deska wykonana jest ze specjalnych materiałów, jest odpowiednio klejona, często ma dwie komory - możemy więc czuć się na niej bezpiecznie!

  • 3. Nowe miejsca, nowe spojrzenie (z SUP-a)

Pływanie na desce to świetny pretekst do poznania nowych miejsc, a także odkrywania starych - na nowo. Możemy odkryć dzikie zakątki, które nie są dostępne z lądu, popłynąć na wysypy i wysepki. Możemy też spakować do wodoodpornego worka najpotrzebniejsze rzeczy na piknik i znaleźć bezludną zatoczkę z dziką plażą spędzając cudowny dzień z dala od tłumu i zgiełku.

 

  poznawaj na sup

Z perspektywy deski świat jest jeszcze piękniejszy!

  • 4. Aktywność na desce !

Wiosłowanie na desce SUP jest wspaniałą aktywnością: pobudza pracę mięśni głębokich i świetnie wpływa na naszą kondycję. Nawet zwykłe rekreacyjne pływanie może stać się świetnym pretekstem, aby po prostu wstać z fotela i zaliczyć porcję ruchu! Pływając przez godzinę dla zabawy i fanu można spalić nawet 500 kalorii. Czy jest coś przyjemniejszego niż połączenie przyjemnego z pożytecznym? :) Jeśli chcemy możemy również pokusić się o solidny trening na desce - wszystko zależy od tempa, techniki i dynamiki wiosłowania. Popularna staje się również SUP JOGA - czyli połączenie idealne! Praktyka na łonie natury, na desce, która wymusza większą pracę balansem niż zwykła mata i podłoga, może przynieść niesamowite rezultaty. Są nawet dostępne konkretne modele desek SUP stworzone specjalnie, aby być bardziej stabilne w czasie ćwiczeń np. MOAI.

 

sup milosc

A Ty? Zakochasz się w SUP ♥?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl