SUP czyli równowaga....umysłu
SUP czyli równowaga....umysłu

Czy SUP jest zdrowy? Jak ta aktywność wpływa na nasz nastrój? SUP to przede wszystkim równowaga, i to nie tylko ta fizyczna. Sport ten może mieć niesamowity wpływ również na równowagę naszego umysłu. Dlaczego?

 

W ostatnim czasie SUP przeżywa prawdziwy rozkwit. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów świata, a zwłaszcza Europy. Podyktowane to jest oczywiście wieloma czynnikami jak chociażby coraz lepszą dostępnością sprzętu, poszerzającym się asortymentem czy modą. W dobie pandemii, kiedy byliśmy uziemieni, ludzie szukali aktywności, które uprawiać można na świeżym powietrzu. I tak do roweru, joggingu czy rolek... dołączył SUP. Okazało się, że Stand Up Paddling to nie tylko nudne machanie pagajem zarezerwowane dla hippisów zza oceanu. To sport, który świetnie wpływa na nasze ciało i ducha, a sposobów na jego uprawianie może być całe mnóstwo.

 

⇒ SUP & GO!

Deskę SUP można potraktować jako wspaniały środek lokomocji, który pomoże nam dopłynąć i zwiedzić dzikie i nieoczywiste miejsca, ukryte wysepki, oddalone plaże, nieznane zakątki. Można go zwodować w zasadzie na każdym akwenie : jeziorze, rzece, morzu, oceanie, a nawet… basenie (tak!). Uniwersalność i dostępność tego sportu sprawia, że staje się on szalenie z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej popularny.

 

supy na plaży

 

⇒ SUP & PLAY!

Można ją potraktować jako świetny, wakacyjny gadżet dla całej rodziny. Dzieciaki bardzo szybko uczą się łapać równowagę (nabierają wprawy znacznie szybciej niż dorośli) co sprawia, że testują  SUP jako materac, trampolinę, czy... dryfującą wyspę ♥.

 

dzieci na sup

 

Pamiętajcie jednak, aby nigdy Wasze pociechy nie pozostawały na desce SUP bez odpowiednich zabezpieczeń (cały asortyment znajdziecie w naszym sklepie). W euforii zabawy mogą łatwo nie zauważyć zagrożenia albo niebezpiecznie oddalić się od brzegu. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych sportów wodnych - nigdy nie wolno dzieci pozostawiać bez opieki!

 

Warto wspomnieć, że wiele desek ma wyporność umożliwiającą pływanie więcej niż jednej osobie, można więc wybrać się na wspaniałą wyprawę razem! Co Wy na to?

 

→ na takie wyprawy polecamy : rodzinna deska Aqua Marina → Super Trip

 

⇒ SUP & WIN!

W kalendarzu zawodów Stand Up Paddle Boarding coraz więcej weekendów zajętych, a to oznacza, że profesjonalne podejście do tego sportu również nabiera tempa: Sprint? Long Distance? a możemoze Ninja? Dla każdego coś dobrego.

 

zawody sup mistrzostwa

 

 

⇒ SUP & RELIEF!

Ale… Stand Up Paddle może być także cudownym sposobem na ukojenie. Szukamy wielu sposobów na wyciszenie, ucieczkę od zgiełku codzienności. A gdyby tak na chwile zatrzymać się na środku jeziora? Nie słyszeć nikogo, płynąć przed siebie, może bez żadnego celu?

Nie bez powodu Stand Up Paddle na stałe wpisał się w harmonogram zajęć wielu studiów jogi. Na to, że SUP JOGA zaczęła się dynamicznie rozwijać wpłynął zarówno fakt, że deska wymusza samoistną pracę mięśni głębokich przez ciągły balans i pracę ciała na desce jak i okoliczności uprawiania tego sportu - bliskość przyrody. To wszystko  sprawia, że aktywność ta sprzyja skupieniu, wyciszeniu oraz uważności. Wiele ośrodków jogi dysponuje specjalistycznymi stacjami dokującymi, które umożliwiają przycumowanie deski SUP i ułatwiają przeprowadzenie zajęć. 

 

joga na sup

♥ jeżeli zainteresowało Cię, która

deska SUP do praktyki jogi będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza 

 -   napisz do nas! 

 

Kontakt z przyrodą, która jest na wyciągnięcie ręki (albo raczej wiosła :) ) sprawia, że możemy zanurzyć się w esencji natury. Wpisuje się to w nurt mindfulness, bowiem pulsujące w tle ryzyko wylądowania w wodzie (co przecież może być  całkiem duchowym doświadczeniem) mobilizuje nas do bycia tu i teraz i świadomej obecności. A to prowadzi do wyciszenie, regeneracji i równowagi.

 

⇒ SUP.... czyli równowaga

 

Podsumowując. Jeżeli szukasz dyscypliny, która będzie łączyła aktywność fizyczną z dobroczynnym wpływem na Twój umysł, SUP będzie wspaniałym wyborem.

Na pewno w pobliżu swojego domu znajdziesz zbiornik, staw, jezioro, rzekę. A to już świetny początek przygody. Przygody, która pozwala osiągnąć równowagę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl