Dlaczego SUP stał się tak popularny?
Dlaczego SUP stał się tak popularny?

Zastanawiasz się dlaczego tak intensywnie każdego roku przybywa miłośników tego sportu? Skąd taki nagły wzrost zaineteresowania pływaniem na desce z wiosłem?

 

 

Śpieszymy z odpowiedzią! Popluarność Stand Up Paddle nie wydaje się wynikać z chwilowej mody na ten sport - nie jest to bowiem żadna nowość. Sport zrodził się na hawajskich plażach XX wieku. Jednak pierwsze zdjęcia człowieka wiosłującego na desce na stojąco pochodzą z XIX wieku!

 

pierwszysup 

 

Początkowo deska SUP była twarda i długa, podobna do kajaka. Rozwój technologii jednak sprawił, że deski zaczęto wykonywać z zupełnie innego materiału. Wykorzystano do tego specjalnie tkaną sieć - materiał z milionów nici. Dzięki nowoczesnej metodzie klejenia wykorzystano to do stworzenia unikalnego sposobu na stworzenie deski SUP pompowanej - której twardość równa jest twardości deski klasycznej.

 

 

I tak i to okazało się, że SUP może być znakomitą aktywnością w zasadzie na całej kuli ziemskiej ze względu na małą wagę i łatwość transportu. Deska bowiem mieści się w specjalnym plecaku i przewożenie jej nie wymaga specjalnego sprzętu. Pokrowiec na deskę SUP zależy od marki oraz modelu. Może to być torba, plecak, wór. 

Dlaczego warto spróbować SUP?

 

  • SUP jest łatwy! 

Jest to jedna z łatwiejszych dyscyplin sportu, która nie wymaga specjalnego przygotowania. Może być to świetna aktywność również dla osób zaliczających się do grupy "nie lubię sportu". 

 

  • SUP dla każdego!

Dyscyplina, która pozwala na znalezienie frajdy na każdym poziomie zaawansowania! 

 

supdlakazdego

 

  • SUP w każdym wieku!

Stand Up Paddle w zasadzie nie ma granic wieku - jedyna granica związana jest z bezpieczeństwem! Sport ten może łączyć pokolenia!

 

  • SUP wszędzie tam gdzie jest woda!

Fenomen dyscypliny polega również na tym, że pływać możemy w zasadzie na każdym zbiorniku wodnym. SUP sprawdzi się zarówno na oceanie, morzu, jeziorze, rzece jak i stawie!

 

  • SUP to doskonały trening ciała!

Pływając na desce SUP uruchamiamy do pracy mięśnie głębokie. Każda sesja na SUP to doskonały trening dla naszego ciała i praca nad jego kondycją!

 

 

 

  • SUP to tani sport!

Stand Up Paddle to stosunkowo tani sport porównywany z kolarstwem -  jest to bowiem jednorazowa inwestycja w sprzęt, a sama aktywność jest totalnie bezpłatna. Może to być świetna inwestycja!

  • SUP styl dopasuj do indywidualnych potrzeb!

Każdy może uprawiać tę dyscyplinę zgodnie z własnymi potrzebami i zainteresowaniami. Możemy zabrać na pokład czworonoga i spędzić z nim piękny czas, możemy poprowadzić trening wysiłkowy, możemy zwiedzić ukryte zatoczki, albo potraktować SUP jako wspaniały pretekst do wodnego szaleństwa z dziećmi!

 

dziecinasup

 

 

Jak widać powodów popularności jest wiele. Przede wszystkim to uniwersalny sport, który nie ma granic :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl