Deska SUP DLA KOBIET
Deska SUP DLA KOBIET

Z każdym kolejnym rokiem nieustająco rosnącej popularyzacji SUP - przybywa kategorii i typów desek dostępnych na rynku. Rozmiar, waga, budowa, szata graficzna... producenci prześcigają się w nowych metodach produkcji i projektach. Wiele marek również kategoryzuje swoje produkty pod kątem płci. Ale czy tak naprawdę ten wyznacznik wpływa na jakość i  budowę deski? Jaka będzie najlepsza deska SUP dla kobiety?

 

Bardzo wiele produktów z przeróżnych dziecin wyodrębnia swoje linie pod kątem płci. Jest to wynikiem masy czynników:

  • - wielkość
  • - waga
  • - sposób użytkowania
  • - komfort
  • - estetyka

 

Artykuły sportowe przeznaczone dla kobiet są zazwyczaj projektowane w mniejszych rozmiarach, dużo większy nacisk kładzie się na szatę graficzną. Czy podobnie jest z deskami do Stand Up Paddleboardingu? Jaka będzie odpowiednia deska SUP dla kobiet?

Nasze kilkuletnie doświadczenie mówi, że kobiety i mężczyźni szukają i wybierają inaczej - oczywiście z deskami jak z winej - chodzi o to, żeby to nam było jak najbardziej komfortowo :) !

Główną cechą większości desek dla kobiet jest waga. Na rynku pojawiły się już deski ważące nawet poniżej 10 kg  co sprawia, że taką deskę bez żadnego  problemu panie są w stanie przetransportować nad wodę  czy wpakować samodzielnie na dach samochodu.

Oczywiście kwestia doboru deski zależeć będzie przede wszystkim od naszego doświadczenia, a także rodzaju aktywności jaką zamierzamy uprawiać!

 

sup yoga

 

Inna będzie deska dla kobiet początkujących, a inna dla tych, które chcą np. zmierzyć się z pływaniem na falach. 

Dla kobiet, które rozpoczynają swoją przygodę z Paddleboardigiem najważniejszy jest rozmiar i waga. 

Dobrym wyborem może okazać się ultralekka deksa DESKA SUP SPINERA LIGHT , która waży zaledwie 7,3 kg! Mimo tak niskiej wagi deska jest sztywna, szybka, a  dwa pełnowymiarowe finy sprawiają, że doskonale trzyma kurs.

 

 spinera

 

Świetnym wyborem może okazać się wybór jednej z desek holenderskiej marki MOAI. Firma ma wieloletnie doświadczenie i jest jedną z czołowych marek świata SUP. Stworzona w technologi fusion deska MOAI Woman Series 10'6" jest lekka, a jednocześnie bardzo stabilna. 

 

deska MOAI

 

Jeśli planujemy głównie dłuższe wyprawy warto przemyśleć sprzęt, który umożliwia nam zmiane pozycji.

Stand Up Paddleboarding jak sama nazwa wskazuje to trening w pozycji stojącej - jednak można się spotkać z akcesoriami, które modyfikują tę postawę i dają nam szanse usiąść na pokładzie. Siedziska do desek SUP to specjalne oparcia, które umożliwiają wiosłowanie jak w kajaku.

Deska, którą Wam zaproponujemy to tzw. COMBO. Jest to połączenie deski SUP oraz kajaka. Deska Zray E11 COMBO to największa deska serii "E" tej marki. Model uniwersalny, który pozwala na zabranie na pokład także dzieci. Szerokość sprawia, że będzie świetny do praktykowania SUP YOGI.

sup zray

 

Popularność desek SUP jest między innymi wynikiem wpływu treningu na uruchomienie mięśni głębokich. Połączenie pracy nad balansem, z siłowym wiosłowaniem przekłada się na świetne wyniki pracy nad naszą formą.  Jest wiele kobiecych grup organizujące warsztaty, zajęcia oraz spływy. Gorąco Wam polecamy udział w takich grupowych spotkaniach. Jest to świetny moment, aby wymienić się doświadczeniem, nauczyć się nowych rzeczy oraz poznać inne aktywne kobiety. 

 

W miarę rozwoju naszego Suppowania możemy uznać, że pragniemy czegoś więcej. Mamy zatem również coś dla pań, które są bardziej wymagające. Jeśli pływanie na SUP kojarzy Ci się wyłącznie z nudnym machaniem wiosłem. Jeśli masz chęć poczuć wiatr we włosach i pobudzić odrobinę adrenaliny - Gladiator PRO 11'2" Allround spełni Twoje oczekiwania. Jest to deska o cechach touringa, dwuwarstwowa. Pokład mierzy około 12 cm co sprawia, że u osób  o drobniejszej budowie będzie  świetnie "siedział" na wodzie". Jest to model polecany osobom, których waga nie przekracza 95kg. Deski firmy GLADIATOR posiadają w swoich zestawach akcesoria wysokiej jakości.

 

gladiator

 

Wszystkie polecane przez nas deski SUP dla kobiet są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jeśli nadal masz wątpliwości co do wyboru deski pamiętaj, że nasi konsultanci pozostają do dyspozycji.

Zapraszamy również do naszego CENTRUM TESTOWEGO (zapytaj o wybrany model naszego konsultanta) oraz WYPOŻYCZALNI

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl