Czym czyścić deski SUP? Czyli SUP SPA!
Czym czyścić deski SUP? Czyli SUP SPA!

Jak czyścić deski SUP? czyli.... SUP SPA

 

Jak każdy sprzęt sportowy tak i nasze deski SUP w trakcie użytkowania się w najoczywistszy sposób … brudzą. Wystarczy odrobina błota na stopach, albo brudny piach w czasie pompowania. Nie zawsze jesteśmy w stanie doczyścić nasz sprzęt samą wodą.

Czym zatem najlepiej i najdokładniej czyścić naszą deskę SUP?

 

 

Jak zwykle najlepsze sposoby to te najprostsze. Na rynku są dostępne specjalne płyny do czyszczenia i mycia takiego sprzętu jak deski sup. My jednak polecimy Wam inny sprawdzony, domowy sposób na czyszczenie deski. Zapewne każdy z Was ma w domu potrzebne "składniki":

szare mydło, wodę, gąbkę i szmatkę :) 

Warto zrobić to oczywiście na dworze, wiemy jednak, że niektórzy myją swoje SUPy w domu. Można? Można…. Oczywiście czyścimy deskę, która jest napompowana. My proponujemy w jednym wiaderku rozpuścić połowę kostki szarego mydła w ciepłej wodzie, a w drugim mieć przygotowaną czystą wodę. W przygotowanej wcześniej miksturze zamaczamy gąbkę i  delikatnie zaczynamy czyścić  naszą deskę SUP. Najlepiej sprawdzi się gąbką do mycia samochodów, jednak jeżeli komuś bardzo zależy na umyciu deski szczotką to koniecznie musi to być szczotka o  bardzo miękkim włosiu, żeby nie uszkodziła i nie porysowała naszej deski. Czyścimy naszego SUPa z jednej i z drugiej strony. Po wszystkim -  pianę zmywamy czystą wodą. Na koniec szmatką zbieramy nadmiar wody i dosuszamy naszą deskę.  Ważne, aby ją dobrze wysuszyć - możemy ją na jakiś czas zostawić do całkowitego wyschnięcia.

 

 

Suszenie deski do pływania jest szczególnie ważne jeśli zamierzamy deskę sup spakować i przez jakiś czas z niej nie korzystać. Pozwoli to dłużej utrzymać ją w dobrym stanie! Życzymy Wam miłych porządków !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl