ABC na SUP .... najważniejsze akcesoria.

0
ABC na SUP .... najważniejsze akcesoria.

Do rozpoczęcia przygody ze Stand Up Paddleboardingiem potrzebna jest odpowiednio dobrana deska oraz wiosło. Wybór deski podyktowany jest naszymi oczekiwaniami, preferencjami, masą oraz doświadczeniem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, która deska będzie dla Ciebie najlepsza zapraszamy tutaj do zapoznania się z artykułem na temat tego jaką deskę SUP wybrać na początek oraz na co zwrócić uwagę. W naszym sklepie wiele desek sprzdawanych jest w zestawie, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na to co jest jego zawartością, bowiem każdy producent ma inną ofertę.

 

POMPKA

Podstawowym artykułem bez którego trudno będzie rozpocząć SUPowanie jest oczywiście pompka. Zdecydowana większość desek sprzedawana jest w zestawie z dwukierunkową, ręczną pompką z manometrem. Taka pompka bez problemu sprawdzi się w przypadku desek, których ciśnienie maksymalne wynosi 15PSI. Jednak pompowanie taką pompką może być dość wyczerpujące. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być pompka elektryczna. Najpopularniejsze to te, które podłączamy do gniazdka samochodowej zapalniczki (12V). Pompki posiadają cyfrowy wyświetlacz dzięki, któremu możemy ustawić wysokość ciśnienia - a pompka po osiągnięciu wartości sama się wyłączy. Łączny czas pompowania taką pompką eletryczną to ok. 10 min.

Zdarzają się jednak miejsca w których skorzystanie z gniazdka samochodowej zapalniczki staje się niemożliwe. I tu przychodzi na ratunek przenośny akumulator (powerbank), który umożliwi napompowanie deski z dala od samochodu.

 

LEASH

 

Leash czyli elastyczna smycz zabezpieczająca, która łączy nas z deską. Jeden koniec zapomocowany jest do deski, drugi natomiast przypinamy najczęściej  do nogi.  Zdarza się jednak, że producenci go nie dołączają do deski i wtedy możemy kupić go również osobo np tutaj. Upadki na desce SUP są poniekąd nieuniknione. Leash zabezpiecza naszą deskę "przed ucieczką". Dzięki niemu w razie upadku jesteśmy w stanie szybko przyciągnąć deskę do siebie,  aby na nią bezpiecznie wrócić. 

 

PŁYWAK NA WIOSŁO

Pływak na wiosło to najlepszy sposób na zabezpieczenie wiosła przed utonięciem. Większość wioseł do desek SUP w pierwszym momencie unosi się na powierzchni wody, jednak po chwili toną. Może być to niebezpieczne zwłaszcza podczas spływu rzeką. Taka bojka jest bardzo lekka, nie ogranicza ruchów. Zapraszamy do zapoznania się z pływakami TRILAGO.

 

TORBA NA WIOSŁO

 

Torba do bezpiecznego przewożenia wiosła. Nie zawsze mamy możliwość spakować nasze wiosło do jednej torby z deską SUP. A wiosło przewożone luzem może być istotnie narażone na zniszczenie. Aby uniknąć zarysowań, złamań i ogólnych zniszczeń polecamy torbę, która nie tylko zabezpieczy wiosło, ale też ułatwi nam jego transport. Torbę z uchwytem na ramię możecie znaleźć również w naszym sklepie tutaj.

 

 

WODOODPORNE TORBY

Wodoodporne oraz wodoszczelne pokrowce, torby i opakowania to nieodzowni przyjaciele każdego paddlera. Pozwalają zabezpieczyć takie rzyeczy jak kluczyki, telefony komórkowe, sprzęt fotograficzny, dokumenty itd. przed wodą. Zdecydowania większość desek posiada specjalne uchwyty, które umożliwiają ich bezpieczne mocowanie. Na rynku znalźć można różne pojemności toreb oraz plecaków w zależności od zastowowania. Bardzo popularną wielkością jest 2l BAG DRY, który znalejdziecie tu.  Jeśli jednak wypływacie w dłuższa podróż może Wam się przydać torba o większej pojemności. Ją rownież znajdziecie w naszym sklepie.

 

KAMIZELKI ASEKURACYJNE

Bezpieczeństwo to podstawa. Każdy kto chociaż raz wylądował w wodzie zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo może stać się to niezpieczne. Wystarczy przejrzeć statystyki wypadków w wodzie, aby pokornie przyjąć, że sport wodny niesie za sobą zawsze wielkie ryzyko. Gorąco namawiamy do teog by zawsze ze sobą mieć kamizelki asekuracyjne. Najnowsze rozwiązania zapewniają 100% komfortu, nie musimy martwić się o zmniejszego zakresu ruchu podczas wiosłowania itd. Coraz częściej stosowanym zabezpieczeniem są tzw. bojki asekuracyjne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych.

 

 

 

Zapraszamy do naszego sklepu po ABC paddlera !

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl