Opcje przeglądania
Grubość
Leash - linka bezpieczeństwa w zestawie
Zalecane ciśnienie :
Możliwość montażu krzesełka kajakowego
Ilość wioseł w zestawie
Cena
  • od
    do

SUP Touring czyli deska turystyczna, to duża, szybka i stabilna decha do sprawnego pokonywania sporych dystansów. Są szybsze niż deski uniwersalne deski do pływania SUP dzięki czemu łatwiej pokonywać duże odległości. 

Deski SUP Touring — duże i stabilne deski turystyczne

SUP pompowany przeznaczony na wycieczki powinien gwarantować łatwość przewożenia bagaży - stąd niektóre modele posiadają w tym celu 2 bagażniki z linki bungee - po jednym na dziobie oraz na rufie. Ważna jest także łatwość przenoszenia - stąd często dodatkowe uchwyty. Typowa deska SUP touring jest równie stabilna ale nie będzie tak zwrotna jak deski SUP allround. Za to lepiej trzymają kurs - czyli na takiej desce łatwiej pływać na wprost bez częstej zmiany ręki trzymającej wiosło.

Czytaj więcej

Touringi mają zazwyczaj charakterystyczny spiczasty, wydłużony i uniesiony nad wodę dziób oraz płasko ściętą rufę. Touringi to często sup deski dwuwarstwowe oraz często dwukomorowe (chociaż nie jest to regułą). Jak już wspomnieliśmy SUP deski do turystyki nie są tak zwrotne jak allroundy, ale w przypadku wielu modeli, dzięki dużej szerokości zachowują podobną stabilność. Ich charakterystyczny kształt ułatwia natomiast utrzymywanie zamierzonego kursu i poprawia szybkość deski (stawia ona nieco mniejsze opory od typowego allrounda). 

Deski SUP Touring — kiedy warto się na nią zdecydować?

Wybierz touringa, jeśli głównym celem posiadania deski są spływy i wycieczki. SUP deska do pływania touring może być również świetnym wyborem na pierwszą deskę SUP. Jeśli zastanawiasz się czy taka deska będzie odpowiednia dla Ciebie, możesz skorzystać z możliwości przetestowania jej na wodzie korzystając z wypożyczalni desek SUP. Jeśli nie znajdziesz tam interesującego Cię modelu- skontaktuj się z nami a postaramy się wprowadzić go do oferty wypożyczalni na zamówienie.

Przeglądając w poszukiwaniu deski sup sklep internetowy deskidoplywania.pl możesz natknąć się również na produkty, które znajdują się w obu kategoriach. To nie błąd. Niektóre deski mają cechy obu kategorii - jeśli nie jesteś przekonany do touringa może warto zainteresować się właśnie taką deską.

Jak wybrać idealną deskę SUP Touring?

Zasady doboru deski do SUP turystyki są podobne jak przy deskach uniwersalnych. Dobieramy wymiary takie jak grubość, długość i wyporność deski do naszej wagi oraz wzrostu zostawiając jednocześnie margines na dodatkowe obciążenie bagażem. Nie warto kupować zbyt dużej deski bo mimo większej stabilności będziemy się bardziej męczyć ponieważ większa deska to większe opory w czasie pływania. Nie przesadzajmy też w drugą stronę abyśmy płynąc nie zatopili całego pokładu - w końcu to deska SUP a nie sub deska... Więcej o zasadach doboru deski sup na naszym blogu. Wybierając deski do długiego pływania polecamy zwrócić uwagę na wiosło- jego niska waga będzie nam ułatwiać pływanie. Warto dopłacić do wioseł z włókien taki jak fiberglass czy carbon. Masz obawy związane z zakupem deski na odległość? Pamiętaj wysyłka oraz zwrot są bezpłatne - zawsze możesz wymienić na inny model a kolejna dostawa również będzie gratis.

Zwiń tekst

Deski SUP Touring - Turystyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl