Wiosła do SUP

Wiosła do desek SUP


Deska do pływania na stojąco wymaga porządnej jakości, wykonanego z wytrzymałego materiału wiosła SUP. Paddleboarding to rodzaj aktywności fizycznej, który cieszy się coraz większą popularnością. Nowoczesna deska SUP zapewnia świetną zabawę i jest bezpieczna w użytkowaniu. Dodatkowym plusem jest to, że nie wymaga specjalnego doświadczenia, że zacząć na niej pływać. Łatwo się ją montuje i demontuje. W trakcie pływaniu na desce na stojąco można stracić dużo kalorii, wyrzeźbić swoją sylwetkę i podziwiać piękne widoki, które nas w danej chwili otaczają. Pompowana deska może być wykorzystana do szybkiego pływania, ale również można spokojnie relaksować się na niej. Dołączone do deski wiosło ma regulowaną długość przez co można idealnie dopasować je do wzrostu danej osoby (polecamy artykuł jak dopasować długość wiosła SUP). Nasze wiosła SUP są lekkie i łatwe do użytkowania. Wiosło SUP po wpadnięciu do wody przez chwilę utrzymuję się na powierzchni, jednak pozostawione na dłużej może napełnić się wodą i zatonąć. Warto mocować wiosło do deski lub wyposażyć je w pływak – bojkę na wiosło.

Jakie są rodzaje wioseł SUP?  

Wiosła SUP można podzielić ze względu na materiał, z którego zostało wykonane jak i ze względu na jego konstrukcje. Pod względem konstrukcji można rozróżnić:

  • wiosło SUP jednoczęściowe 
  • wiosło SUP składane (mają od 2 do 4 części)
  • wiosło SUP 2 w 1

Wiosła dwuczęściowe mają jedną sekcje w której można regulować długość drążka, dzięki temu z jednego wiosła może korzystać wiele osób a samo wiosło jest sztywne.

Wiosła trzyczęściowe są najbardziej mobilnym rozwiązaniem i nadają się idealnie dla posiadaczy pompowanej deski SUP. Wiosło po złożeniu razem z deską mieści się do plecaka, dzięki czemu jest bardzo łatwe w przechowywaniu oraz w transporcie.

Wiosła czteroczęściowe to najczęściej wersje konwertowalne (2w1) - można ich użyć do pływania na siedząco jak na kajaku oraz jak pagaja do SUP. Stanowią wyposażenie zestawów Combo (oprócz wiosła posiadają również krzesełko kajakowe SUP)

Ze względu na materiał używany w produkcji, wiosła można rozróżnić:

  • wiosło SUP carbon
  • wiosło SUP aluminiowe 
  • wiosła SUP z włókna szklanego

 

 Wiosła aluminiowe są najczęściej dołączane do zestawu z deską oraz charakteryzują się największą wagą, ale są dość sztywne i wytrzymałe. Dla osób, które szukają lżejszego wiosła o lepszych osiągach i umiarkowanej cenie polecane są wiosła z włókna szklanego. Dla osób, którym zależy na jak najlepszych osiągach polecamy wiosła carbonowe. Są one bardzo lekkie, specjalnie wyprofilowane w kształcie pióra dzięki czemu możliwe jest uzyskanie największych prędkości i najlepszej efektywności podczas wiosłowania. 

Dla najmłodszych polecamy SUP wiosło dla dziecka - które jest krótsze, lżejsze i ma mniejsze pióro ułatwiając wiosłowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl