Poza dołączanymi do większości zestawów ręcznymi pompkami, mamy w ofercie pompki elektryczne na 12 V. Pozwalają znaczenie szybciej i bez wysiłku napompować deskę SUP. Mimo, że pompowanie ręczne jest świetną rozgrzewką przed pływniem, to częste pompowanie deski lub kilku desek bywa uciążliwie i wtedy doskonale sprawdza się pompka elektryczna do deski SUP.

My osobiście przesiedliśmy się na pompki elektryczne ;)

Pompki do SUP - ręczne i elektryczne

Pompka elektryczna do deski SUP – czy warto w nią zainwestować?

Pompowanie ręcznymi pompkami dla wielu osób może być problematyczne...nic dziwnego, w przypadku dużej deski może to zająć nawet ponad 15 minut i kosztować nas naprawdę sporo wysiłku. Można to oczywiście potraktować jako niezłą rozgrzewkę, ale czasem jest tak, że zwyczajnie nie mamy na to ochoty, lub do napompowania jest kilka desek. Tu z pomocą przychodzi elektryczna pompka do deseki SUP. Czy warto kupić pompke elektryczną ? Ogromną zaletą takiej pompki do desek SUP jest to, że czas pompowania jest o wiele krótszy, a my możemy w tym czasie zająć się innymi sprawami. Pompka elektryczna do deski SUP sprawia, że niczym nie musisz się martwić! Podczas rozpakowywania rzeczy, przebierania stroju czy rozkładania ręczników Twoja deska SUP pompuje się sama..

Jaką pompkę elektryczną wybrać?

Pompki do deski SUP różnią się od siebie różnymi cechami i oczywiście ceną. Jeśli zakładamy sporadyczne pływanie- nawet najprostsze, najtańsze modele będą odpowiednie i przyniosą nam ulgę jeśli nie lubimy ręcznego pompowania.

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to, jakie jest maksymalne ciśnienie (odpowiednio do naszej deski) – do 20-26 psi czy do 15 psi (zdecydowana większość desek na rynku). Pompka elektryczna do deski SUP może posiadać ekran LCD, funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia, ręczne ustawienie wymaganego ciśnienia na wyświetlaczu oraz funkcję wysysania powietrza z deski (deflate). Wyższe modele posiadają także 2 stopnie pompowania - szybkie i wydajne "wdmuchiwanie" powietrza do momentu nadania desce kształtu i wstępnego napełnienia powietrzem (działa podobnie jak w pompkach do materacy turystycznych), oraz drugi stopień kiedy włącza się właściwy kompresor służący do uzyskania ostatecznego zaprogramowanego ciśnienia. Elektryczne  pompki do SUP najczęściej posiadają zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej (12V), są również pompki z własną baterią. Ciekawą opcję dla osób które chcą pompować deski zdala od samochodu są power banki na 12V.

Najbardziej przekonującym argumentem przemawiającym za zakupem pompki elektrycznej jest fakt, że pompka elektryczna do deski SUP działa o ok 33% szybciej, niż zwykła pompka ręczna. Wybierz idealną pompkę elektryczną dopasowaną do Twoich potrzeb już teraz! W ten sposób deska szybko się napompuje a Ty w tym czasie zajmiesz się przygotowaniem pozostałego wyposażenia – kamizelki czy wiosła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl